0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

„Фајзер“: Третата доза од вакцината ја зголемува заштитата од делта-сојот до 100 пати

„Третата доза значително ги подобрува податоците за неутрализирање на делта-варијантата. Очекуваниот потенцијал е зголемување до 100 пати во неутрализацијата на делта-варијантата по приемот на третата доза", се наведува во документот на компанијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close