0_Web_АктуелноСветСвет.Портал

„Фајзер“: Проблемот со чување на вакцината на екстремно ниски температури е отстранет

Вакцината на Фајзер/БиоНТек против Ковид 19 е позната како една од најефикасните. Но, со неа постоеше проблем, кој според објавата на компанијата „Фајзер“, е веќе отстранет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close