0_Спорт.ПорталОстанато

„Фајзер“ обезбеди вакцини за олимпијците во Токио

Компаниите „Фајзер“ и „Бионтек“ соопштија денеска дека склучиле меморандум за разбирање со Меѓународниот олимписки комитет (МОК) за донација вакцини против коронавирус за спортистите и делегациите од сите земји учеснички на претстојните Олимписки игри во Токио.

Back to top button
Close
Close