ЕвропаЕвропа.Портал

„Фајзер“ испорачува двојно помалку вакцини, Европа незадоволна

Компанијата „Фајзер“ оваа недела ќе испорача двојно помало количество на вакцини против Ковид-19 за некои членки на ЕУ во споредба со договореното, поради што се зголемува незадоволството во Унијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close