Svet.SlajderСветСвет.Портал

„Фајзер“ и „Модерна“ ги тестираат своите вакцини на новиот вид на коронавирусот

„Фајзер“ и „Модерна“ своите вакцини против Ковид-19 почнаа да ги тестираат на новата верзија на коронавирусот што брзо се шири и се појави во Велика Британија, јави денеска Си-Ен-Ен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close