Svet.SlajderСветСвет.Портал

Фајзер и Модерна ги објавија состојките на вакцината

Фармацевстките компании Фајзер и Модерна ги сооптшија состојките во нивните вакцини, со цел да се спречат дезинформациите за вакцината против Ковид-19

Back to top button
Close
Close