Svet.SlajderЕвропа.Портал

„Фајзер“ и „БиоНТек“ се на пат да го исполнат рокот за испорака на вакцините за ЕУ

„БиоНТек“ и „Фајзер“ работат до 15 февруари да го зголемат снабдувањето со вакцината што заедно ја развија во Европа, се наведува во соопштението, пренесено од британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close