Svet.SlajderСветСвет.Портал

Фајзер и Бионтек може да произведат три милијарди вакцини следната година

„Бионтек“ може да го зголеми производниот капацитет на вакцини, што ги разви со својот партнер „Фајзер“, на три милијарди дози следната година, изјави извршниот директор на компанијата Угур Сахин за Блумберг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close