СветСвет.Портал

Фајзер го повлече барањето за употреба на својата вакцина во Индија

Компанијата соопшти дека присуствувала на состанок на експерти на индискиот регулатор на 3 февруари. Врз основа на дискусијата на тој состанок и „нашето разбирање за секакви дополнителни информации што можеби му се потребни на регулаторот, компанијата одлучи овојпат да ја повлече својата апликација“, се вели во соопштението.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close