Svet.SlajderСветСвет.Портал

Фајзер ги менува упатствата за температурата на чување на вакцината

„Фајзер/БиоНТек“ побараа од американскиот регулатор за здравство да ги олесни барањата според кои нивната вакцина против Ковид-19 се чува на ултра ниски температури, што потенцијално дозволува да се држи во аптекарски замрзнувачи.

Back to top button
Close
Close