Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Фајзер достави 30 проценти помалку вакцини во ЕУ

„Фајзер“ сè уште не доставил до Европската унија околу 10 милиони дози вакцини против Ковид-19, што требаше да ги испорача во декември, што е околу 30 проценти помалку од планираното, соопштија европските власти.

Back to top button
Close
Close