Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Фајзер Белгија тестира нов лек против Ковид-19

Белгискиот оддел на Фајзер соопшти денеска дека започнува со клиничко тестирање на нов антивирален третман против Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close