Svet.SlajderСветСвет.Портал

„Фајненшал Тајмс“: Кина разгледува опции за мешање и промена на начинот на примање дози на вакцини

Кинескиот центар за контрола на болести размислува за мешање и промена на начинот на кој се примаат дозите вакцини за коронавирусот со цел да се зголеми нивната ефикасност, пишува Фајненшл тајмс. Тоа е првпат владино тело јавно да разговара за загриженоста во врска со ефикасноста на кинеските вакцини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close