0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталБизнис.СлајдерМакедонија.СлајдерПолитика

„Фајненшал тајмс“: Балканската тројка промовира „мини-Шенген“ сооочена со одложувањето на членството во ЕУ

Северна Македонија, Албанија и Србија ќе промовираат сопствена зона за слободно движење и бизнис, соочени со одложување на членството во ЕУ, оценува лондонски „Фајненшал тајмс“ во анализата посветена на денешниот Економски форум во Скопје.

Back to top button
Close
Close