0_Спорт.ПорталОстанато

Ф1 покажаa први кадри од болидот за 2021 година (видео)

Формула 1 сè уште работи на структурирање на правилата за следната генерација тркачки автомобили. Регулативите за сезоната 2021 година ќе бидат изменети за да може полесно да се преминува а конкуренцијата да биде поголема.

Back to top button
Close
Close