0_Спорт.ПорталОстанато

Ф1: Откажаната трката за ГН на Сингапур

Трката од Светското првенство во Формула 1 за Големата награда (ГН) на Сингапур е откажана втора година по ред поради пандемијата на коронавирус, соопштија организаторите.

Back to top button
Close
Close