0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанатоСпорт

Ф1: Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Трката во Формула 1 за Големата награда на Турција е откажана денеска поради неповолната здравствена состојба во земјата поврзана со коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close