0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Ф1: Организаторите очекуваат 140.000 гледачи на трката во Силверстон

Сопствениците на влезници ќе мораат да покажат негативен тест на коронавирус не постар од 48 часови пред доаѓањето во Силверстон или потврда за извршена вакцинација, при што втората доза треба да биде примена најмалку 14 денови пред денот на почетокот на трката, информираа организаторите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close