0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Ф1: Новиот болид на „Вилијамс“ во јавност на 5 март

Екипата на „Вилијамс“, која доминираше во Формула 1 во текот на 80-те и 90-те години од минатиот век, последните три сезони беше последно пласирана во поредокот на конструктори, но неодамнешната промена во сопственичката структура најавува подобри денови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close