0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Евростат: Од март до ноември во ЕУ 450.000 повеќе починати отколку во периодот 2016-2019

Во државите од Европската унија од март до ноември минатата година регистрирани се 450.000 повеќе смртни случаи отколку во истиот период помеѓу 2016 и 2019 година, покажуваат најновите податоци на Евростат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close