0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Европските гранични служби удираат печат на пасошите на Британците – се прекршува договорот за Брегзит

Според договорот, граѓаните на Велика Британија кои живеат во ЕУ до крајот на 2020 година мора да можат да влезат и да ја напуштат Шенген зоната без да им се стави печат во пасошот ако можат да докажат дека живеат во земјата домаќин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close