Biznis.SlajderSvet.SlajderБизнисЕвропа

Европските берзи паднаа на најниско квартално ниво

Глобалната продажба на ризични средства денеска ги доведе европските берзи на најниско ниво во три месеци, бидејќи недостигот на нови стимуланси за американската економија и вториот бран на епидемијата на коронавирусот ги зголемија стравувањата од забавување на глобалното закрепнување.

Back to top button
Close
Close