Бизнис

Европските берзи на деветмесечен максимум

Акциите на европските берзи денеска паднаа незначително, но остануваат околу деветмесечниот максимум, поттикнати од најавите за постепено олеснување на ограничувањата за коронавирусот и растечките надежи на инвеститорите дека економската активност наскоро ќе се нормализира.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close