Svet.SlajderЕвропа

Европскиот суд за човекови права го отфрли системот на дисциплински казни за полските судии

Европскиот суд за човекови права во Стразбур, по Судот на правдата на Европската унија во Луксембург, денеска го отфрли новиот полски систем на дисциплински казни за судии и адвокати и донесе одлука Дисциплинскиот совет во реформираниот Врховен суд на Полска да не биде непристрасен со гарантирање фер судење. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close