Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Европскиот суд за човекови права ја осуди Унгарија за третманот на семејство на мигранти

Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП), ја осуди Унгарија за повеќе повреди на правата на семејство на азиланти во 2017 година, а особено за лишување од храна што го претрпел таткото на едно семејство во текот на четири месеци, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close