Svet.SlajderСветСвет.Портал

Европскиот суд ја ослободи од одговорност Германија за напад и смрт на цивили во Авганистан

Европскиот суд за човекови права во Стразбур денеска ја ослободи Германија од одговорност за воздушниот напад врз две цистерни во 2009 година  во близина на Кундуз, Авганистан, при што, според неофицијални податоци загинаа над сто цивили

Back to top button
Close
Close