Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Европскиот шеф на СЗО загрижен поради ефективноста на вакцините за мутираните видови на Ковид-19

На прашањето дали вакцините достапни од декември ќе бидат ефикасни против новите мутации на вирусот, Клуге одговори: „Тоа е големото прашање. Загрижен сум. „Тоа е сурово потсетување дека вирусот сепак има предност врз човекот“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close