Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Европскиот парламент го одобри буџетот на ЕУ за 2020 година

Европскиот парламент го одобри буџетот од 168,7 милијарди евра на Европска Унија за 2020 година, јави дописникот на МИА од Стразбур

Back to top button
Close
Close