Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Европскиот парламент ќе расправа за Правната држава и почитувањето на основните права во Бугарија

Европскиот парламент на идната октомвриска сесија, која наместо во Стразбур ќе се одржи во Брисел, ќе расправа за Правната држава и почитувањето на основните права во Бугарија, јави дописникот на МИА.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close