Svet.SlajderЕвропа

Европскиот парламент ја повикува ЕУ да го признае Гуаидо за привремен претседател на Венецуела

Европскиот парламент вчера усвои резолуција, со која се повикува Европската унија да го признае Хуан Гуаидо за привремен претседател на Венецуела, откако Унијата го го снижи неговиот статус на почетокот на овој месец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close