0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Европски медиуми за иницијативата „Отворен Балкан“

Европски медиуми констатираа дека почна создавањето на економскиот шенгенски простор на Западен Балкан, преку иницијативата „Отворен Балкан“, истакнувајќи дека лидерите на Албанија, Северна Македонија и Србија се обидуваат да го постигнат тоа бидејќи веруваат дека перспективите на регионот за членство во ЕУ остануваат неизвесни, јави Бета.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close