БалканСвет.Слајдер

Европски и хрватски новинарски здруженија со осуда за нападот на Пленковиќ кон медиумите

Европската федерација на новинари (ЕФЈ) се придружи на Хрватското новинарство здружение (ХНД) и Синдикатот на новинари на Хрватска (СНХ) во осудата на вербалните напади на премиерот и претседател на ХДЗ Андреј Пленковиќ, упатени кон медиумите и новинарите по вториот круг локални избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close