0_Web_Актуелно0_СлајдерЕвропаЕвропа.Портал

Европската Унија и „Новавакс“ договорија набавка на 200 милиони вакцини

- Додека во Европа и светот се шират новите варијанти на коронавирусот, новиот договор со компанијата што веќе успешно ги тестираше своите вакцини против овие варијанти е дополнителна препорака за заштита на нашата популација, изјави претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, пренесуваат британските медиуми

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close