Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Eвропска вселенска агенција ќе почне регрутација на идни астронаути

Европската вселенска агенција (ЕСА) ќе ја почне четвртата кампања за регрутирање астронаути, при што ќе бидат избрани од четири до шест кандидати, јави дописникот на МИА

Back to top button
Close
Close