0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Европска куќа за младите во Крива Паланка

Во Крива Паланка денеска ќе биде отворена Европска куќа, каде младите ќе може да  разговараат, да учат, да учествуваат во културни активности.  Канцеларијата на Европската делегација во Скопје најави дека објектот ќе го отворат евроамбасадорот Дејвид Гир, претседателот Стево Пендаровски и градоначалникот на Крива Паланка Борјанчо Мицевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close