Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Европратениците предупредуваат на влошување на основните права во ЕУ

Европратениците во извештајот, најостро ги осудуваат напорите на некои земји-членки да ја ослабат поделбата на власта и независноста на судството. Тие потсетуваат на клучната потреба за механизам на ЕУ за демократија, владеење на правото и основните права.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close