БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Европратениците побараа национален консензус во Албанија и заминаа разочарани

На крајот од дводневните средби во Тирана, делегацијата на Европскиот парламент, чија главна цел беше разговори за решавање на политичката криза во Албанија меѓу Владата и опозицијата, денеска на прес-конференција упатија јасна порака за соработка пред одлуката за отворање преговори со ЕУ.

Back to top button
Close
Close