Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Европратениците од комисијата за граѓански слободи изразија „недвосмислена поддршка“ на легитимните барања на бугарскиот народ

Комисијата за граѓански слободи (ЛИБЕ) на Европскиот парламент во денешната усвоена нацрт-резолуција за ситуацијата со основните права и правната држава во Бугарија, ги повика бугарските власти да обезбедат почитување на вредностите на ЕУ и Повелбата за основните права, јави дописникот на МИА

Back to top button
Close
Close