0_Македонија.ПорталПолитика

Европратеници во посета на земјава, најавена средба со Џафери

Претставници на Европскиот парламент денеска ќе престојуваат во посета на земјава. 

Скопје, 21 февруари 2020 (МИА) – Претставници на Европскиот парламент денеска ќе престојуваат во посета на земјава.

Според најавите, тие попладне ќе имаат средба со претседателот на Собранието Талат Џафери. бак/дма/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close