Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Европратеници: Правната држава да биде услов за претпристапните фондови

Комисијата за надворешни работи на Европскиот парламент побара претпристапните фондови, ИПА 3, да можат да бидат суспендирани ако не се почитува владеењето на правото во земјите кандидатки, јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close