Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Европратеници: ЕУ да им помогне на луѓето изложени на ризик во Авганистан

Европратениците во дебатата за иднината на Авганистан ја истакнаа потребата ЕУ да им помогне на луѓето безбедно да ја напуштат земјата по враќањето на талибанците на власт, јави дописникот на МИА од Париз.

Back to top button
Close
Close