0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderБалкан

Европратеници бараат вклучување на Западен Балкан во планот за вакцинација на ЕУ

Писмо до кое дојде МИА, потпишано од 17 европски пратеници и испратено до Европската Комисија бара од Европска Унија поактивно да се вклучи регионот во политиките и набавките на вакцини, јави дописничката на МИА од Брисел

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close