Svet.SlajderБалкан

Европол: Во Костанца запленети 1,5 тони хероин

Во заедничка акција на романската полиција и Европол во романското пристаниште Костанца запленети се 1,5 тони хероин во вредност од над 45 милиони евра и разбиена е голема криминална група

Back to top button
Close
Close