Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Европол: Уапсени 45 лица, запленети милиони евра од илегална трговија со кокаин

Повеќе од илјада полицајци во шест држави, со поддршка од Европол, денеска уапсија 45 лица во најголемата операција против кријумчарите на дрога од Бразил во Европа

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close