ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Европол: Пандеммијата предизвика и зголемен број случаи на злоупотреба на деца

-Од почетокот на пандемијата, извршителите на ваквите злосторства пребаруваа материјали преку интернет поактивно од кога било, изјави директорот на Европол, Кетрин де Бол, за германската медиумска групација „Функе“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close