0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

Европарламентот ги прекина преговорите за буџетот до 2027 година

Европскиот парламент синоќа соопшти дека ги прекинува преговорите со земјите членки за идниот повеќегодишен буџет на ЕУ за периодот од 2021 до 2027 година, по цена да го одложи планот за закрепнување од пандемијата на Ковид-19, вреден 750 милијарди евра.

Back to top button
Close
Close