0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Евролигата не планира да го откаже Ф4

Во моментов има 1,139 случаи на болни од акутната респираторна инфекција во Германија, но тоа не им пречи на одговорните фактори во лигата скоро 10 недели пред клучните дуели.

Келн, 10 март 2020 (МИА) – Евролигата планира да го одржи „Фајнал фор“ турнирот според планот, според кошаркарската организација, која ги собира водечките тимови во Европа. Турнирот треба да се одржи од 22 до 24 мај во германскиот град Келн.

Во моментов има 1,139 случаи на болни од акутната респираторна инфекција во Германија, но тоа не им пречи на одговорните фактори во лигата скоро 10 недели пред клучните дуели.

– Со податоците што ги имаме на располагање, не можеме да обезбедиме повеќе ажурирани информации за Ф4. Настанот нема да се промени и ќе остане во Келн од 22 до 24 мај, објави Евролигата.

Таг
Back to top button
Close
Close