0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт.Слајдер

Евролига: Анадолу Ефес прв финалист на фајнлфорот во Келн

Екипата на Анадолу Ефес е првиот финалист во овогодишното издание на кошаркарската Евролига, откако турскиот тим триумфираше вечерва во првото полуфинале на фајнлфорот во Келн над актуелниот бранител на трофејот московска ЦСКА со 89:86.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close