0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт.Слајдер

Еврокуп најави одложување на три натпревари од 6. коло

Раководството на кошаркарскиот Еврокуп официјално објави одложување на три натпревари од 6. коло во регуларниот дел од сезоната поради коронавирусот.

Барселона, 3 ноември 2020 (МИА) – Раководството на кошаркарскиот Еврокуп официјално објави одложување на три натпревари од 6. коло во регуларниот дел од сезоната поради коронавирусот.

Натпреварот Бреша – Будуќност (првично закажан за 3 ноември) е одложен по барање на црногорскиот клуб.

Средбата Виртус – Лиеткабелис (првично закажана за 4 ноември) е одложена по барање на литванскиот клуб.

Дуелот Монако – Андора (првично закажан за 4 ноември) е одложен по барање на шпанскиот клуб. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close