0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Сертификатите на ЕУ ќе важат за сите вакцини против коронавирус

Дигитални зелени сертификати, кои треба да станат оперативни во ЕУ до почетокот на летото, ќе се издадаваат за сите вакцини против Ковид-19, а државјаните на трети земји исто така ќе можат да ги имаат, соопшти Брисел. Се наведува дека сертификатите ќе се издаваат бесплатно, и дека планот е тие да стапат во сила до почетокот на летото.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close